Elbląg 2011 - po zawodach -Mistrzostwa Polski w Półmaratonie i Festiwal Sportów Wrotkarskich - Elbląg 2011. SĄ WYNIKI.

29 maj 2011

Elbląg 2011 - po zawodach -Mistrzostwa Polski w  Półmaratonie i Festiwal Sportów  Wrotkarskich - Elbląg 2011. SĄ WYNIKI.

Mistrzostwa Polski w  Półmaratonie i Festiwal Sportów  Wrotkarskich - Elbląg 2011

W  dniu  29 maja 2011 roku w  Buczyńcu koło  Elbląga  odbyły  się  Mistrzostwa  Polski  w  Półmaratonie . Organizator  zawodów  Klub Sportowy Orzeł Elbląg  we  współpracy  z Polskim Związkiem  Sportów Wrotkarskich zdecydował że  Mistrzostwa  odbędą  się  w kategorii ,, open"  w  której mogą  startować  wszystkie  kategorie  wiekowe  począwszy  od  kadetów. Tomaszów Lubelski  w tych  zawodach  reprezentowała  skromna /ze  względu na  koszty/ grupa  13  zawodników  z  TUKS Roztocze  Rollerblade  . W klasyfikacji  kobiet  tuż  za  podium na miejscu czwartym uplasowała  się  Katarzyna Stokfisz, a szóste, siódme,  ósme  miejsca  zajęły odpowiednio Milena  Czajka, Katrzyna Sikora i Katarzyna  Korkosz. Zwyciężyła na  finiszu  z 9 osobowej grupy  Aleksandra  Szymkiewicz z  UKS Orlica  Duszniki  Zdrój. Wśród  panów  bardzo  dobre  5 miejsce  wywalczył  kadet  Mateusz  Hałasa, który musiał  po  finiszu z  grupy uznać  tym  razem  wyższość  seniorów. Zwyciężył  Artur Nogal ze  Zrywu Słomczyn. W grupie  mężczyzn Paweł  Atalski  zajął 12 miejsce, Marcin Świderek był na 16 miejscu , a 21  miejsce  zajął  Karol Mróz. W  młodszych kategoriach  dla  których rozegrano  Ogólnopolskie  zawody  na ulicy w ramach Mistrzostw  Polski w  kategorii  junior D 1 miejsce zajął Jan żółkiewski, a  drugi  był Karol Smoluch. W juniorkach  D  bezkonkurencyjna  była o rok młodsza  od  rywalek  Monika  Skinder - TUKS Roztocze. W  kategorii  juniorek  C  w  rywalizacji na  7 km  cenne  zwycięstwo  odniosła  Karolina  Sendecka, a  drugie  miejsce  zdobyła Martyna  Wawrzusiszyn. Przy Mistrzostwach Polski organizator  zorganizował w  sobotę /28.05/  jednodniowe za wody na torze  podczas,  których  zawodnicy rywalizowali w  dwóch konkurencjach. W klasyfikacji po  dwóch konkurencjach  w  I Festiwalu Sportów  Wrotkarskich w Elblągu  zawodnicy TUKS Roztocze  wywalczyli następujące  miejsca : w kategorii  juniorek B 1 miejsce  Katarzyna Korkosz, 2 miejsce  Katarzyna Sikora, 3 miejsce  Milena  Czajka, w  kategorii  junior A  4 miejsce  Marcin Świderek, 5 miejsce  Karol Mróz, w kategorii kadetów 1 miejsce  Mateusz  Hałasa, 3 miejsce Paweł  Atalski, w  kategorii  kadetek 4 miejsce  zajęła Katarzyna Stokfisz,  w kategorii juniorek C  3 miejsce  zajęła  Martyna  Wawrzusiszyn,  a  4 miejsce  Karolina  Sendecka, w kategorii  juniorek  D  3 miejsce  zajęła Monika Skinder, w kategorii  junior  D  2  miejsce  zajął Jan Żółkiewski, a  3 miejsce zajął Karol Smoluch. Za  tydzień  zawodnicy  wystartują  w  dwudniowych  zawodach : Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików  w Tomaszowie  Lubelskim, a za  dwa  tygodnie czekają  ich najważniejsze  zawody  sezonu Torowe  Mistrzostwa  Polski w  dniach  11-12 czerwca  na  torze  w Słomczynie k /Warszawy.