,,Roll & Ski 2011? Gorlice - ,,Weekend Naftowy?

08 maj 2011

W  dniu  7 05 2011  roku  w Gorlicach  odbyły  się  ogólnopolskie zawody  w  jeździe  szybkiej na  wrotkach w  ramach  cyklu  imprez  ,,Weekend Naftowy". W  zawodach  wystartowała  9 osobowa ekipa  klubu TUKS Roztocze Rollerblade Tomaszów  Lubelski,  pozostali  zawodnicy mieli  startować w  Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Niestety z  powodu  deszczu  zawody  w  Tomaszowie  musiały być odwołane. W  Gorlicach w  biegu głównym  na  dystansie  maratonu / 42 195 m / bardzo  dobrze  zaprezentowała  się  Katarzyna  Sikora,  która  zajęła  3 miejsce ulegając  K. Karabowej  ze  Słowacji  i  M. Oficjalskiej  ze  Zrywu Słomczyn. Magdalena  Czusz  zajęła  wśród kobiet 4 miejsce. W  biegu panów  najwyżej na  7 miejscu bieg ukończył  Marcin Świderek, a Mateusz  Hałasa i Karol Mróz  zajęli odpowiednio  16 miejsce i 17 miejsce. O  dużym pechu może mówić  Mateusz  Hałasa, który na ostatnim  zakręcie 20 metrów przed metą  był na  drugim miejscu, ale  piasek  na ulicy spowodował upadek w  wyniku  którego  zawodnik doznał silnych obtarć  ręki - nogi i musiał  się  zadowolić dalszym miejscem.  W kategorii  dziewcząt na  dystansie  9 km  zwyciężyła  Katarzyna Korkosz,  a  na  drugim miejscu  zameldowała  się  Katarzyna  Stokfisz .  Wśród  chłopców  do  15 lat  na trzecim miejscu  zakończył bieg  Paweł Atalski  a  na  5 miejscu  Bartosz  Mamrocha.  W najbliższy  weekend  TUKS Roztocze  Rollerblade  Tomaszów  Lubelski  weźmie udział  w Ulicznych Mistrzostwach Polski, które  to mistrzostwa  Polski Związek Sportów Wrotkarskich zaplanował w dniach  14-15 maja  2011 roku  Dusznikach  Zdrój.