IV Maraton Solidarności im. Lecha Wałęsy. SĄ ZDJĘCIA Z NARTOROLEK i z MARATONU. Artykuł na NARTOROLKI.PL. Galeria ROLLSPEED.PL

26 sierpień 2012

Tradycyjnie  pod  koniec  sierpnia  w  Gdańsku  rozgrywane  są największe  zawody  we  wrotkarstwie  IV  Maraton  Solidarności  imienia  Lecha  Wałęsy.

Zawody mają  rangę  Mistrzostw  Polski  w  biegach długodystansowych.

Zawodnicy  TUKS ,,Roztocze” zanim przystąpili  do  rywalizacji  w  biegu maratońskim w niedzielę,  w  sobotę  25.08.2012 roku  wystartowali  w  Ogólnopolskich  Zawodach  w  biegu na  nartorolkach w półmaratonie.

W  tym biegu nasi  zawodnicy nie  dali  złudzeń  przeciwnikom i pewnie  wygrali  rywalizacje.  Wśród  mężczyzn zwyciężył Mateusz  Soból, a  wśród kobiet – Małgorzata  Żółkiewska. Katarzyna  Stokfisz zajęła  II miejsce.

W  drugim  dniu  zawodów  odbył  się  bieg maratoński  na  dystansie  42 195 metra. Prowadzone  były klasyfikacje  ,,open” kobiet  i mężczyzn, a także  były klasyfikacje  w  kategoriach.  O  randze  zawodów  niech  stanowi nagroda  główna,  która  w  kategorii zarówno kobiet  jak i mężczyzn  wyniosła  5000 zł, a  kategoriach wiekowych  głównymi nagrodami  były  dobrej  jakości  laptopy.

Nasze  zawodniczki  w  kategorii  ,,open”  musiały się  zadowolić nagrodami  mniejszej  kwocie,  bo  ostatecznie  Małgorzata  Żółkiewska  wywalczyła  5  miejsce, a Katarzyna  Stokfisz  sklasyfikowana  była  na  nagradzanym  finansowo  8  miejscu.  Mateusz  Soból  wśród  mężczyzn  zajął 25  miejsce.

Za  to  w  kategorii  juniorek  Małgorzata  Żółkiewska  zwyciężyła  przed  Katarzyna  Stokfisz. Za  pierwsze  miejsce  Małgosia otrzymała  laptopa firmy Lenovo.

W  najbliższy  weekend  w  dniach  1-2wrześna  w  Jeleniej Górze  rozpoczyna  się  rywalizacja  o Puchar Polski w biegach na  nartorolkach, a  dniu  8  września najlepsi  zawodnicy  z kraju będą  rywalizować  o  Puchar Lubelszczyzny  na  zawodach  w  Tomaszowie  Lubelskim.

wyniki open maraton  datasport.pl

wyniki  także poniżej ....

Zapraszamy do galerii z nartorolekI do galerii z maratonu.

Jest relacja na Nartorolki.pl z zawodów w Gdańsku.

Nie chodziło nam o pozbawianie kogokolwiek złudzeń. W tym okresie przygotowań do Pucharu Polski już trzeba szybko na nartorolkach jeździć. Zawody w Gdańsku były bardzo fajne. Trzymamy kciuki za organizatorów, żeby to się dalej tak rozwijało.

A na rokach startowaliśmy i to całkiem udanie. Podrawiamy wszystkich startujących na nartorolkach (i nie tylko) w Gdańsku. Do zobaczenia w Jeleniej Górze w najbliższy weekend (01,02.09) i zapraszamy na nartorolki do Tomaszowa Lubelskiego w sobotę 08 września.